top of page

Haberler

Manuş-u Âlâ - "Yola Devam Et"  (Kasım 2020)

 

Manuş-u Âlâ, 16 Kasım 2020 tarihinde “Yola devam et” adlı EP’sini müzikseverlerle buluşturdu. Hayata dair motive edici ve teslimiyeti uyandıran sözleriyle dinleyicilerin dikkatini çeken “Yola devam et”, gypsy caz tarzında yorumlanmış 5 parçadan oluşmaktadır. EP kayıtlarında; Gizay Büyükdoğanay (vokal) , Şenova Ülker (trompet), Barış Ertürk (saksafon), Özcan Yılmaz (keman), Kaan Büyükdoğanay (gitar), Mehmet Mutlu (gitar) ve Yarkın Tuncer (kontrbas) yer aldı. EP’de sırasıyla “Umut”, “Yola Devam Et”, “Hayat”, “Yapboz” ve “Belki Bir Gün” adlı parçalar bulunmaktadır. Tüm parçaların sözleri Gizay Büyükdoğanay tarafından yazılmıştır. “Yola Devam Et” ve “Belki Bir Gün” adlı parçalar Gizay Büyükdoğanay, “Umut”, “Hayat” ve “Yapboz” adlı parçalar ise Kaan Büyükdoğanay tarafından bestelenmiştir. Tüm parçaların düzenlemeleri Kaan Büyükdoğanay tarafından yapılmıştır.

“Umut”; insanların içinde umudu yeşerten, majör armonili ve swing ritimli bir parçadır. “Yola devam et”; sözleriyle, ilişkilerin sınandığı zorlu dönemlerde, hayata tutunma ve devam etme cesareti uyandırmaktadır. “Hayat”; cesurca yaşamayı, içinde bulunduğumuz anı kabul etmeyi benimseten sözlere ve gypsy caz tarzında daha önce örneği bulunmayan 5/4’lük ritme sahiptir. “Yapboz”; içindeki çocuğa tekrar kavuşmayı çağrıştıran sözleriyle, gypsy bossa tarzında bir parçadır. Swing ritimli “Belki bir gün” ise; insanı kendisiyle yüzleşmeye yönelten sözlere sahiptir.

Tüm parçaların kayıt, mix ve mastering işlemleri Kaan Büyükdoğanay tarafından Stüdyo Altıyol’da gerçekleştirilmiştir. Albümün kapak fotoğrafı Kerem Çobanlı tarafından çekilmiş, kapak tasarımı ise Tolga Büyükdoğanay tarafından hazırlanmıştır.

 

Manuş-u Âlâ - "Bazı Günler"  (Haziran 2019)

 

Gypsy jazz ile popüler müziği bir araya getiren Manuş-u Âlâ; sözleri Gizay Büyükdoğanay’a, müzik ve düzenlemesi Kaan Büyükdoğanay’a ait olan ilk single çalışması “Bazı Günler”i müzikseverlerin beğenisine sunuyor. 

 

Armonik yapısı güçlü, swing ritimli ve eğlenceli bir şarkı olan “Bazı Günler”in greenbox stüdyoda çekilen klibinde Manuş-u Âlâ, efsane Charlie Chaplin ile bir araya geldi. Klip; şarkının sözleri ve müziğiyle uyum gösteren, Charlie Chaplin filmlerinden özenle seçilmiş planlara, grup sanatçıları yerleştirilerek kurgulanmıştır. Klibin yönetmenliğini, editörlüğünü ve yapımcılığını Rana Önoğlu; görsel efekt sanatçılığını Erman Zambak üstlendi. 

 

“Bazı Günler”in müzisyen kadrosunda ise Gizay Büyükdoğanay (vokal), Özcan Yılmaz (keman), Kaan Büyükdoğanay (gitar), Mehmet Mutlu (gitar) ve Yarkın Tuncer (kontrbas) yer alıyor. 

 

Stüdyo Altıyol’ da kaydedilen “Bazı Günler”in   mix’ini Kaan Büyükdoğanay ve Aray Dindoğru, mastering’ini Aray Dindoğru, fotoğraf çekimini İlker Eray, grafik tasarımını ise Tolga Büyükdoğanay gerçekleştirdi. 

 

“Bazı Günler” tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşuyor.

bottom of page