Haberler

Manuş-u Âlâ, "Bazı Günler"

 

Gypsy jazz ile popüler müziği bir araya getiren Manuş-u Âlâ; sözleri Gizay Büyükdoğanay’a, müzik ve düzenlemesi Kaan Büyükdoğanay’a ait olan ilk single çalışması “Bazı Günler”i müzikseverlerin beğenisine sunuyor. 

 

Armonik yapısı güçlü, swing ritimli ve eğlenceli bir şarkı olan “Bazı Günler”in greenbox stüdyoda çekilen klibinde Manuş-u Âlâ, efsane Charlie Chaplin ile bir araya geldi. Klip; şarkının sözleri ve müziğiyle uyum gösteren, Charlie Chaplin filmlerinden özenle seçilmiş planlara, grup sanatçıları yerleştirilerek kurgulanmıştır. Klibin yönetmenliğini, editörlüğünü ve yapımcılığını Rana Önoğlu; görsel efekt sanatçılığını Erman Zambak üstlendi. 

 

“Bazı Günler”in müzisyen kadrosunda ise Gizay Büyükdoğanay (vokal), Özcan Yılmaz (keman), Kaan Büyükdoğanay (gitar), Mehmet Mutlu (gitar) ve Yarkın Tuncer (kontrbas) yer alıyor. 

 

Stüdyo Altıyol’ da kaydedilen “Bazı Günler”in   mix’ini Kaan Büyükdoğanay ve Aray Dindoğru, mastering’ini Aray Dindoğru, fotoğraf çekimini İlker Eray, grafik tasarımını ise Tolga Büyükdoğanay gerçekleştirdi. 

 

“Bazı Günler” tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşuyor.